Kibice podczas biegu „Tropem Wilczym”

W niedzielę w Parku Miejskim im. F. Chopina w Koninie odbył się II bieg „Tropem Wilczym”. To część ogólnopolskiej imprezy biegowej poświęconej pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Odbywa się ona zawsze w niedzielę bliską 1 marca, kiedy przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W tym roku kibice Górnika pojawili się w parku w ok. 40 osób. Podczas uroczystego apelu została przygotowana oprawa, na którą składał się transparent z hasłem „Cześć i chwała bohaterom, Górnik Konin Sekcja Patriotyczna”, flaga w barwach Polski z herbem Górnika oraz kilkanaście rac, które zapłonęły by oddać część Niezłomnym. W samym biegu wystartowało ok. 200 zawodników, w tym grupa 15 fanów Górnika Konin oraz kilku juniorów największego konińskiego klubu sportowego. Ponadto razem z kibicami na apelu obecnych było dwóch piłkarzy drużyny seniorów – Maciej Adamczewski oraz Łukasz Jaskulski (dzięki!)

W parku zjawili się przedstawiciele władz samorządowych, mediów oraz kilku organizacji, m.in. Szkolna Grupa Rekonstrukcji z II LO w Koninie, Grupa Rekonstrukcja z Rudzicy, Paintball Arena Konin i Jednostka Strzelecka „Strzelec”, a także ekipa Shooters Konin oraz ONR Konin.

Za pomoc w przygotowaniu transparentu dziękujemy JBK CRU KONIN!

Fot. 1 Anna Małkowicz, 2 LM.pl

sskg_zw2

sskg_zw

© Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika 2015 Frontier Theme