Podsumowanie akcji „Majówka 2016″

W ramach akcji „Majówka 2016″ przystąpiliśmy do promocji i organizacji dopingu podczas dwóch meczów ligowych Górnika, które zbiegły się w czasie weekendu majowego 30.04-03.05. Dotyczyło to spotkań z Obrą Kościan na Dmowskiego 4 oraz LKSem Ślesin na wyjeździe.

Działania promocyjne z racji ograniczonego budżetu skupiły się głównie na promocji internetowej. Frekwencja na spotkaniu z Obrą była jednak rekordowa ze wszystkich meczów Górnika na własnym obiekcie w trakcie rozgrywek rundy wiosennej. Podczas spotkania z Obrą Kościan fani z sektora dopingującego przeprowadzili również zbiórkę funduszy na cele kibicowskie, podczas której udało się uzbierać w sumie ok. 920 zł. Mecz uświetniła oprawa członków grupy ultras, na którą składała się sektorówka z hasłem „Łańcuchy” oraz wymowny transparent „W mieście bez perspektyw, tworzymy … kolektyw”.

Z kolei główną atrakcją podczas meczu Górnika w Ślesinie była możliwość wypłynięcia w rejs statkiem „Dziwożona” na to właśnie spotkanie. Chętni na majówkową podróż statkiem mogli zapisywać się na meczu z Obrą Kościan. W sumie w rejsie wzięło udział ok. 65 kibiców Górnika. Wypłynięcie nastąpiło z przystani wodnej w Gosławicach. W drodze powrotnej na kibiców Górnika oczekiwał wynajęty przez nas autobus MZK, który zabrał fanów konińskiej jedenastki na dworzec PKP w Koninie.

slesin_ksg3

Należy dodać, że kibice Górnika podczas tych dwóch spotkań zachowywali się wzorowo. Mimo to w lokalnych mediach próbowano nas zdyskredytować, informując, że kibice częściowo zdewastowali trybunę gości w Ślesinie. W rzeczywistości niefortunnie uszkodzony został jeden stały rząd kilku krzesełek, który zwyczajnie nie wytrzymał ciężaru osób próbujących na nim zasiąść. Przyczyna leżała jednak najprawdopodobniej w niewłaściwym/wadliwym montażu siedziska, a nie w celowym działaniu kibiców, jak próbowano to przedstawić w mediach. Na szczęście nikomu się nic nie stało.

Mimo ogólnego zadowolenia z organizacji całej akcji promocyjnej, pozostał pewien niedosyt. Był on jednak spowodowany wynikami Górnika w oby dwóch meczach. Niestety Biało-Niebiescy ponieśli dwie znaczące porażki, które obniżyły nasze szanse na finalne mistrzostwo ligi.

© Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika 2015 Frontier Theme