Szanowny Panie Prezesie, czyli słów kilka…

Nie możemy przejść obojętnie wobec ostatnich medialnych wypowiedzi prezesa żeńskiego klubu z Konina, Pana Romana Jaszczaka. Ubolewamy nad faktem, że prawdopodobnie dla podsycenia antagonistycznej atmosfery, w ogólnopolską publikację dotyczącą piłkarek Medyka, Pan Prezes Jaszczak bezzasadnie wciąga również nasz klub i jego sympatyków. Z racji, że jednym z naszych podstawowych celów jest dbanie o dobre imię Górnika Konin i jego kibiców, nie pozwolimy kolejny raz na szkalowanie naszego środowiska piłkarskiego. Chcielibyśmy przekazać parę słów Panu Prezesowi.

Szanowny Panie Prezesie!

  1. Jeśli Pan Prezes uważa, że w Koninie na mecze „facetów też nikt nie chodzi”, zapraszamy częściej na Podwale i to na zdecydowanie dłużej, niż „10 minut”. Bo tyle na Górniku trzeba czasami postać w kolejce po bilety.
  2. Skoro „na facetów też nikt nie chodzi”, czy to oznacza, że Pan Prezes w końcu potwierdza, że meczami Medyka nikt się w Koninie nie interesuje? Uważamy to jednak za trochę krzywdzące dla tych rodziców piłkarek, którzy często jako jedyni ( ale jednak!) są obecni na zawodach Medyka.
  3. Przyznajemy, że frekwencja na meczu żeńskiej Ligi Mistrzów była imponująca. Trzeba przyznać, że dystrybucja biletów po szkołach to był bardzo dobry pomysł. W Górniku takie rzeczy się nie zdarzają, a na mecze przychodzą ci co rzeczywiście tego chcą. Sądzimy jednak, że wyprzedane 1200 biletów i to tylko w przedsprzedaży na mecz Górnika z Kaliszem w 5 lidze, starczyłoby w Medyku na dobre kilka lat.
  4. Na Górnika przychodzą rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli. Jeśli nazywa Pan ich „kibolami”, to przypominamy tylko, że kiedyś dzwonił Pan do tych „kiboli” z prośbą o ich doping na meczu decydującym o mistrzostwie Medyka.
  5. Nie uważamy, że mieszkańców Konina razi wsparcie dla Medyka. Koninianie doceniają to, że przez tyle lat udaje się Panu Prezesowi ściągać do naszego miasta najlepsze piłkarki z całej Polski. W ten sposób drużyna z Konina obecnie nie ma sobie równych w całej Polsce. Wierzymy, że szczytem dominacji w kraju będzie wkrótce finał kobiecego Pucharu Polski, w którym zmierzą się dwa zespoły z Konina, Medyk oraz Medyk II.
  6. Razem z Panem Prezesem ubolewamy, że poziom rozwoju kobiecej piłki w Polsce odbiega od poziomu rozwoju męskiego futbolu. Mamy jednak nadzieję, że te granice wkrótce będą się zacierać i nie będzie musiał Pan już więcej ściągać bez zmiany swoich zawodniczek w meczu, aby dać szansę rywalkom.
  7. Piłkarkom Medyka życzmy powodzenia w lidze, a Panu Prezesowi więcej radości z pracy w tym klubie! Przy okazji pozdrawiamy taxówkarza, który wiózł Pana gości!

Link do publikacji natemat.pl tutaj.

medyk1

 

© Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika 2015 Frontier Theme