Prezydencie Nowicki RATUJ GÓRNIKA!

prezydencie

Sytuacja w Górniku jest beznadziejna. W każdej chwili klub może ogłosić upadłość, wystarczy tylko wszczęcie egzekucji komorniczej, które spowoduje zajęcia konta klubowego. To oznaczałoby praktycznie koniec piłki nożnej w Koninie. Prawie 300 zawodnikom, seniorom, dzieciom i młodzieży trzeba byłoby wówczas powiedzieć, że dzisiaj treningu na Dmowskiego nie będzie. I że nie odbędzie się on już w ogóle.

Nie pozwolimy jednak na to, by tak się stało! Będziemy walczyć o Górnika! Nie może być tak, by piłkarska wizytówka Konina znika ze sportowej mapy Polski. By klub, z którym na przestrzeni ostatnich kilku lat związane było tysiące Koninian, nie tylko młodzi zawodnicy, ale tez ich rodziny, sympatycy czy przyjaciele, przestał nagle istnieć! W Koninie umiera powoli wszystko, zakłady pracy, miejsca rozrywki, nawet obiekty komercyjne, ale nigdy nie pozwolimy na to, by umarł sport!

Klub już rozpoczął doraźną zbiórkę finansów (https://zrzutka.pl/z/gornikkonin). To doraźny zabieg, który wzmocni bieżącą płynność klubu w tym trudnym okresie, ale docelowo potrzeba długofalowej pomocy. A tą w obecnej sytuacji może zapewnić tylko miasto, którego Górnik jest częścią od ponad 60 lat!

Apelujemy do Pana Prezydenta Józefa Nowickiego o pilną pomoc! Tylko pan prezydent jest w stanie uratować Górnika przed upadkiem! Nie dopuszczamy nawet do siebie myśli, że gospodarz Konina mógłby przejść obojętnie obok losu największego i najstarszego w obrębie miasta klubu sportowego!

Rozpoczynamy batalię o przetrwanie! Zamierzamy spotkać się z Panem Prezydentem, aby przedstawić mu nasze prośby i oczekiwania. Górnik potrzebuje realnej pomocy i nie pozwolimy, by miejskie instytucje przeszły obok tego tematu. Przygotowujemy się również do rodzinnego zgromadzenia pod urzędem miasta wszystkich kibiców, sympatyków, zawodników, trenerów, ich rodzin i opiekunów! Razem możemy pokazać, że Górnik to nieodzowna część Konina, to wspólna sprawa, jedna rodzina i wielka biało-niebieska wspólnota, która łączy sportowe pokolenia naszego miasta!

Prośba do wszystkich: udostępniajcie tą wiadomość, wrzucajcie wszędzie, gdzie się da grafikę z hasłem pomocy #prezydencieNowickiRatujGórnika!. Ratowanie Górnika to nasz obowiązek!

CAŁY KONIN ZA GÓRNIKIEM!

© Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika 2015 Frontier Theme