Dziękujemy za wsparcie! Górnik Konin nigdy nie zginie!

dziekujemy

W imieniu wszystkich działaczy, kibiców i zawodników Klubu Sportowego Górnik Konin pragniemy z całego serca, podziękować każdemu, kto udzielił wsparciu naszemu klubowi w obliczu widma bankructwa i realnej groźby jego rozwiązania. Czarne chmury zawisły nad piłką nożną w Koninie, gdy trudna sytuacja finansowa klubu uległa diametralnemu pogorszeniu wskutek uprawomocnienia się należności za odszkodowanie za mecz organizowany przez Górnika w 2010 roku.

Zanim przejdziemy do podsumowania zbiórki, w tym miejscu chcemy przekazać słowa uznania każdemu, kto nie przeszedł obojętnie wokół naszej sprawy. Dzięki Wam zbiórka funduszy, zorganizowana na portalu zrzutka.pl, odbiła się szerokim echem w całej Polsce i nie tylko. Zainteresowanie mediów, również tych ogólnopolskich, spowodowało, że z całego kraju i również z Europy docierały do nas słowa wsparcia i życzenia wytrwałości. Wraz z nimi, na portalu zrzutka.pl udało się uzbierać znaczną na nasze warunki kwotę 83294 zł. Mimo iż nasz cel procentowo został osiągnięty w 41%, zebrane fundusze pozwoliły na dalsze funkcjonowanie klubu i spokojne dokończenie rozgrywek w rundzie jesiennej sezonu 2018/19.

Dziękujemy za sportową solidarność, za to, że niezależnie od barw klubowych, znając sytuację naszego klubu i problemy związane z odszkodowaniem, przekazaliście swoje wsparcie. To bardzo budujące, że piłkarska i kibicowska społeczność w całej Polsce nie przeszła obojętnie wobec naszego apelu o pomoc. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, za wpłaty, za liczne licytacje na rzecz zbiórki, za transparenty z wymownymi hasłami w całej Polsce, za każde słowo wsparcia! Szczególne podziękowania należą się jednemu z wychowanków Górnika Konin, który obecnie rozwija swoją karierę za granicą. Wsparcie, które okazał swojemu rodzinnemu klubowi dobitnie pokazuje, że członkiem Biało-Niebieskiej Rodziny jest się przez całe życie! Dziękujemy naszym kibicowskim przyjaciołom – Ostrovii Ostrów Wlkp., Włocłavii Włocławek i Gwardii Koszalin. Dziękujemy klubom z regionu konińskiego, którzy również okazali swoją solidarność. Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom, urzędnikom, działaczom i ludziom dobrej woli z Konina i naszego regionu. W końcu dziękujemy wszystkim kibicom, sportowcom i klubom z całej Polski i Europy, których tutaj wszystkich nie sposób wymienić. Dzięki Wam, klub z ponad 60-letnią historią z Konina nie zniknął z piłkarskiej mapy Polski.

Zebrane fundusze pozwoliły na dalsze funkcjonowanie klubu. Co więcej, okazana nam sportowa solidarność z całej Polski, wsparcie całego środowiska piłkarskiego z regionu i w końcu zjednoczona wspólnota ludzi, pokazująca czym naprawdę jest Biało-Niebieska Rodzina, spowodowały również odzew potencjalnych sponsorów i darczyńców. To daje nadzieję na przyszłość, że w naszym mieście, mimo wielu problemów gospodarczych, z jakimi ono się boryka, jest szansa na wsparcie lokalnego biznesu i rozwój piłki nożnej.

W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla Pana Józefa Nowickiego i właścicieli firmy Chemat, którzy zdecydowali się na współpracę sponsorską z naszym klubem. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim! Górnik to siła, Biało-Niebieska Rodzina!

(źródło: strona oficjalna KS Górnik Konin http://gornikkonin.pl)

© Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika 2015 Frontier Theme