Kim jesteśmy?


Zrzeszamy prawdziwych sympatyków Górnika

Jesteśmy stowarzyszeniem, które zrzesza wszystkich sympatyków Klubu Sportowego Górnik Konin, niezależnie od wieku, płci, wykształcenia czy przekonań. Łączy nas zamiłowanie do sportu, w szczególności piłki nożnej oraz uwielbienie biało-niebieskich barw naszego klubu. Razem kibicujemy konińskim sportowcom, którzy sławią dobre imię naszego miasta i regionu na arenach sportowych w kraju i za granicą.

Reprezentujemy środowisko kibiców

Godną reprezentację konińskich kibiców piłkarskich stawiamy sobie za pierwszorzędne zadanie. Walczymy o dobre imię całego środowiska kibiców, nie tylko w naszym regionie. Udowadniamy, że słowo kibic nie koniecznie musi mieć negatywne skojarzenie.

Chcemy do tego być zawsze tam, gdzie podejmowane są decyzje mające wpływ na przyszłość konińskiej piłki i jej miłośników, w myśl zasady „nic o nas, bez nas!”. W świecie współczesnej polityki, niejasnych układów i nastawionego na sukces biznesu, podejmujemy działania, które zabezpieczą interes społeczny szerokiej rzeszy sympatyków sportu w naszym mieście.

Promujemy patriotyzm lokalny

Takie miasto jak Konin zasługuje na sport i rozrywkę na najwyższym poziomie. Wierzymy, że także w Koninie mecze piłkarskie mogą być wspaniałym widowiskiem, na które będą przychodzić zarówno młodzi jak i starsi. Potwierdzamy fakt, że nie trzeba wcale jechać do Poznania, Łodzi czy Warszawy, aby przeżyć niezapomniane chwile przy oglądaniu meczów piłkarskich. Chcemy, aby w Koninie i naszym regionie zapanowała swoista moda na kibicowanie lokalnemu sportowi, aby mieszkańcy Konina i okolic kibicowali swoim reprezentantom, w myśl zasady – mieszkasz w Koninie, kibicuj temu co konińskie!

© Stowarzyszenie Sympatyków Konińskiego Górnika 2015 Frontier Theme